home
Instagram
Facebook
JGRAF.pl
zadzwoń do mnie
JGRAF.pl

Cały asortyment...

drukarnia internetowa

Drukarnia internetowa

strony internetowe dla firm
kalendarz
12 sierpnia 2021

Czas czytania: 5 min

zegar

Strony internetowe dla firm - jakie dają korzyści

Obecna sytuacja na świecie zmusiła wiele firm do przeniesienia swoich działań również do sieci. Nawet jeśli prowadzimy lokalny biznes to wielu naszych potencjalnych klientów może szukać w internecie informacji na temat oferowanych przez nas usług lub produktów.

 

Jeżeli nasza firma nie posiada własnej strony www to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tracimy szanse na pozyskanie nowych klientów dla naszego biznesu.

 

 

W tym artykule dowiesz się:

 

  • Jakie korzyści daje strona internetowa  
  • Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa firmy
  • Jak zwiększyć widoczność naszej firmy w internecie

 

 


 

 

Strony internetowe dla firm - główne korzyści

 

 

 

Zdecydowana większość osób zanim zdecyduje się udać do fizycznego lokalu, przed skorzystaniem z usługi lub zakupieniem produktu woli zaczerpnąć więcej informacji na temat firmy w internecie. Strona internetowa firmy powinna w jak najlepszy sposób prezentować naszą ofertę, tak aby zwiększyć szanse na kontakt ze strony potencjalnych klientów.

 

 

wyszukiwarka google

 

 

Jeżeli chcemy przekonać klienta, aby wybrał akurat naszą firmę spośród konkurencji musimy zwrócić uwagę na to w jaki sposób opisujemy swoją ofertę. Na początku powinniśmy ustalić wzór naszego idealnego klienta i odpowiedzieć sobie na pytania: 

 

  • W jakim jest wieku i do jakiej grupy społecznej należy 
  • Jakie są jego zainteresowania 
  • Jak nasz produkt lub usługa będzie mu przydatna w życiu codziennym

 

 

Jeżeli wykorzystamy język korzyści w tekstach na naszej stronie www będziemy mogli skutecznie pozyskiwać nowych klientów online.

 

Strona internetowa firmy daje nam możliwość szybkiego kontaktu z klientami, dzięki chociażby formularzom kontaktowym czy zintegrowanym czatom. Możemy także zdecydować się na to, by nasza strona wykorzystywała skonfigurowanego chatbota, który w błyskawiczny sposób odpowie na najczęstsze pytania zadawane przez użytkowników.

 

Dla firm, które sprzedają swoje produkty stacjonarnie i ponoszą duże koszty, które wiążą się np. z utrzymaniem lokalu, świetnym rozwiązanie na zwiększenie sprzedaży może okazać się sklep internetowy i wprowadzenie swojej oferty do sieci. Wykorzystując reklamy w mediach społecznościowych czy Google Ads pozytywne efekty mogą przyjść bardzo szybko.

 

 

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa firmy

 

 

Strona internetowa firmy musi być zgodna z jej identyfikacją wizualną, co oznacza że paleta kolorów oraz wykorzystywana czcionka powinny być spójne z logo firmy oraz materiałami reklamowymi, z których korzystaliśmy wcześniej.

 

Nawigacja na stronie powinna być prosta dla użytkowników, aby potencjalni klienci mogli w łatwy sposób znaleźć na stronie internetowej wszystkie informacje na temat oferty naszej firmy. Jeżeli zależy nam na pozyskiwaniu danych kontaktowych do klientów powinniśmy zastosować formularze kontaktowe, automatyczne czaty oraz wyskakujące okienka z możliwością zostawienia numeru telefonu lub adresu e-mail z prośbą o kontakt z naszej strony.

 

Bardzo ważne jest aby nasza strona internetowa była responsywna. Oznacza to że witryna powinna mieć wersje na komputer i urządzenia mobilne, ponieważ co raz więcej osób w dzisiejszych czasach woli w szybki sposób szukać informacji na swoim telefonie.

responsywna strona internetowa firmy

Czas ładowania strony powinien być jak najkrótszy. Badania przeprowadzone przez Google w 2017 roku pokazały, że dłuższy czas ładowania strony może prowadzić do spadku odwiedzić pozostałych podstron witryny. Większość użytkowników wymaga, aby strona wczytywała się po upływie 2 sekund, a każde dodatkowe pół sekundy to spadek wyświetleń o ~20%.

 

 

Jak zwiększyć widoczność naszej firmy w internecie

 

 

Jest wiele sposobów na to aby zwiększyć widoczność strony internetowej naszej firmy. Niektóre płatne działania w postacie kampanii reklamowej w mediach społecznościowych lub Google Ads szybko przyniosą pierwsze, pozytywne efekty natomiast jeżeli chcemy zbudować sobie wysoką pozycje na frazy, które są wyszukiwany przez naszych potencjalnych klientów i pozyskiwać organiczny ruch na stronie musimy poświęcić na to zdecydowanie więcej czasu.

 

Przy lokalnej promocji bardzo skuteczna może okazać się dobrze skonfigurowana i prowadzona wizytówka w Google Moja Firma.

 

Nasze treści powinny być rozbudowane i w korzystny sposób prezentować ofertę firmy. Świetnym sposobem na zwiększenie widoczności strony jest również prowadzenie firmowego bloga. Musimy jednak pamietać, że jednym z kluczowych czynników mających wpływ na pozycje naszej witryny jest prawidłowa optymalizacja tekstów na stronie pod kątem wyszukiwarki, dlatego warto rozważyć pomoc specjalisty w tym zakresie.

 

 

lepsza widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Google

 

 

Strony internetowe dla firm - podsumowanie

 

 

Strona internetowa może skutecznie pozyskiwać nowych klientów, nawet w przypadku małych firm. Bardzo ważne jest jednak, aby została profesjonalnie zrealizowana, dlatego warto dokładnie rozważyć komu powierzamy takie zadanie.

 

Dodając na stronie rozbudowane opisy, które w atrakcyjny sposób przedstawiają naszą ofertę, prowadząc firmowego bloga oraz inwestując w kampanie reklamowe z pomocą specjalisty możemy w skuteczny sposób zwiększać obroty w naszej firmie.

wszystkie artykuły

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Ekspert WebWave
JGRAF Jakub Górecki

JGRAF Jakub Górecki © 2024

Tworzenie stron www, marketing internetowy oraz projekty graficzne.

 

     NIP: 7492111529

REGON: 388964875

 

Dane teleadresowe

 

kontakt@jgraf.pl

+48 730 811 903

ul. 11 Listopada 14 c/7 

47-220 Kędzierzyn Koźle

Województwo Opolskie

 

O mnie

Artykuły na temat marketingu

O mnie

Kontakt

 Jakub Górecki   JGRAF.pl


 

Potrzebujesz strony internetowej, projektu graficznego lub pomocy w marketingu internetowym Twojej firmy? 

 

Sprawdź moje portfolio oraz skontaktuj się ze mną, aby otrzymać bezpłatną konsultację!